High School Boys Basketball

Teams

Class A

Eastern
TEAMRESULTSSTATS
Bangor Rams
Brewer Witches
Brunswick Dragons
Cony Rams
Edward Little Red Eddies
Hampden Academy Broncos
Lawrence Bull Dogs
Lewiston Blue Devils
Messalonskee Eagles
Mt. Ararat Eagles
Mt. Blue Cougars
Oxford Hills Vikings
Skowhegan Indians
Western
TEAMRESULTSSTATS
Biddeford Tigers
Bonny Eagle Scots
Cheverus Stags
Deering Rams
Falmouth Yachtsmen
Gorham Rams
Kennebunk Rams
Marshwood Hawks
Massabesic Waterboro
Noble Knights
Portland Bull Dogs
Sanford Redskins
Scarborough Red Storm
South Portland Red Riots
Thornton Academy Golden Trojans
Westbrook Blue Blazes
Windham Eagles

Class B

Eastern
TEAMRESULTSSTATS
Belfast Lions
Camden Hills Windjammers
Caribou Vikings
Ellsworth Eagles
Erskine Eagles
Gardiner Tigers
Hermon Hawks
John Bapst Crusaders
Maine Central Institute Huskies
Medomak Valley Panthers
Mt. Desert Trojans
Mt. View Mustangs
Nokomis Warriors
Oceanside
Old Town Coyotes
Presque Isle Wild Cats
Waterville Purple Panthers
Winslow Black Raiders
KVAC
TEAMRESULTSSTATS
Belfast Lions
Camden Hills Windjammers
Erskine Eagles
Gardiner Tigers
Leavitt Hornets
Lincoln Academy Eagles
Maine Central Institute Huskies
Maranacook Black Bears
Medomak Valley Panthers
Morse Ship Builders
Mt. View Mustangs
Nokomis Warriors
Oceanside
Waterville Purple Panthers
Winslow Black Raiders
Western
TEAMRESULTSSTATS
Cape Elizabeth Capers
Freeport Falcons
Fryeburg Academy Raiders
Gray-New Gloucester Patriots
Greely Rangers
Lake Region Lakers
Leavitt Hornets
Lincoln Academy Eagles
Morse Ship Builders
Oak Hill Raiders
Poland Knights
Spruce Mountain Phoenix
Wells Warriors
Yarmouth Clippers
York Wildcats

Class B/C

Big East
TEAMRESULTSSTATS
Bucksport Golden Bucks
Caribou Vikings
Ellsworth Eagles
Hermon Hawks
John Bapst Crusaders
Mattanawcook Lynx
Mt. Desert Trojans
Old Town Coyotes
Presque Isle Wild Cats
Washington Academy Raiders
Western Maine Conference
TEAMRESULTSSTATS
Cape Elizabeth Capers
Falmouth Yachtsmen
Freeport Falcons
Fryeburg Academy Raiders
Gray-New Gloucester Patriots
Greely Rangers
Kennebunk Rams
Lake Region Lakers
North Yarmouth Academy Panthers
Old Orchard Beach Seagulls
Poland Knights
Sacopee Valley Hawks
Traip Rangers
Waynflete Flyers
Wells Warriors
Yarmouth Clippers
York Wildcats

Class C

Eastern
TEAMRESULTSSTATS
Bucksport Golden Bucks
Calais Blue Devils
Central Red Devils
George Stevens Academy Eagles
Houlton
Lee Academy Pandas
Madawaska Owls
Mattanawcook Lynx
Orono Red Riots
Penquis
Piscataquis Pirates
Washington Academy Raiders
Western
TEAMRESULTSSTATS
Boothbay Seahawks
Carrabec Cobras
Dexter Tigers
Dirigo Cougars
Fort Kent Warriors
Hall-Dale Bull Dogs
Lisbon Greyhounds
Madison Bulldogs
Maranacook Black Bears
Monmouth Academy Mustangs
Mountain Valley Falcons
Mt. Abram Road Runners
Old Orchard Beach Seagulls
Sacopee Valley Hawks
St. Dominic's Saints
Telstar Rebels
Traip Rangers
Waynflete Flyers
Winthrop Ramblers
Wiscasset Wolverines

Class D

Eastern
TEAMRESULTSSTATS
A.R. Gould
Acadia Christian Seahawks
Ashland Hornets
Bangor Christian Patriots
Central Aroostook Panthers
Deer Isle-Stonington Mariners
East Grand
Easton Bears
Fort Fairfield Tigers
Highview Christian
Jonesport-Beals Royals
Katahdin
LCSMSSM
Machias Bull Dogs
Narraguagus Knights
Penobscot Valley Howlers
Schenck Wolverines
Shead
Southern Aroostook Warriors
Stearns Minutemen
Van Buren Crusaders
Washburn Beavers
Wisdom
Woodland
Western
TEAMRESULTSSTATS
Buckfield Bucks
Forest hills Tigers
Greater Portland Christian
Greenville Lakers
Hyde
Islesboro Eagles
North Haven
North Yarmouth Academy Panthers
Pine Tree Academy
Rangeley Lakers
Richmond Bobcats
Seacoast Christian
Searsport Vikings
Valley Memorial Cavaliers
Vinalhaven Vikings